Małgorzata Majewska

Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie

-----------------------------------------------------------------

09-450 Wyszogród ul. Płocka 12

tel.(24) 231 10 27

e-mail: biblioteka@wyszogrod.pl


___________________________________________________________________________________

MIEJSKO – GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Biblioteka powstała w 1949 r., najpierw jako Biblioteka Miejska a od 1975 r. stała się Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną. Obecnie działa na mocy decyzji Burmistrza Wyszogrodu, który sprawuje nad nią bezpośredni nadzór. Działa ona na podstawie Statutu . Biblioteka wyszogrodzka jest miejską i gminną jednostka organizacyjną kultury, działającej w obrębie krajowej sieci bibliotecznej. Jej siedzibą jest miasto Wyszogród a terenem działania gmina i miasto Wyszogród.

Od 10 lutego 2003 r. MiGBP mieści się w lokalu przy ul. Niepodległości 9 (budynek Przedszkola). Obecna Biblioteka to jasne, przestronne pomieszczenie, estetyczne i funkcjonalnie urządzone , dostosowane do potrzeb czytelników. Zajmuje ono powierzchnię 166,6 m 2 z czego na Oddział dla Dzieci i Młodzieży przypada 60 m 2 . Wygospodarowane zostały dwa kąciki czytelnicze na 12-14 miejsc w Bibliotece i 8 miejsc w Oddziale. Można tam skorzystać z księgozbioru podręcznego i czasopism. Biblioteka posiada kolorowy telewizor z magnetowidem, radiomagnetofon z odtwarzaczem CD. W Bibliotece można skorzystać również z usług kserograficznych.

Z myślą o najmłodszych czytelnikach zostały urządzone kąciki zabaw, gdzie znajdują się szafki z przeznaczeniem na puzzle, układanki oraz stoliki do zabaw i gier planszowych.

Uroku dodają małe, różnokolorowe stoliczki, taboreciki, maskotki i pluszowe zabawki. W całość został wkomponowany kolorowy dywan, który stwarza atmosferę przytulności i zachęca do zabawy.

W 2001 r. poprawiono warunki lokalowe Filii bibliotecznej w Rębowie. Filię przeniesiono do budynku Szkoły Podstawowej. Lokal placówki o pow. 55 m 2 mieści się na parterze z oddzielnym wejściem dla czytelników.

Od 1996 r. dyrektorem MiGBP, Oddziału dla Dzieci i Młodzieży i Filii bibliotecznej w Rębowie jest Małgorzat Winczyńska. Pracownikiem MiGBP jest Aneta Boszko, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży pracuje Zofia Majewska a w Filii w Rębowie Elżbieta Goszczyńska.

MiGBP w Wyszogrodzie prenumeruje następujące tytuły:

-Tygodnik Płocki

-Gazeta Wyborcza

-Gazeta Prawna

-Cogito

-Viva

-Świerszczyk

-Victor

-Pani domu

-Przyjaciółka

-Komputer Świat

-Aura

Oddział dla Dzieci i Młodzieży prenumeruje:

-Aura

-Ciuchcia

-Dziewczyna

-Victor

-Świerszczyk

MiGBP w Wyszogrodzie wraz z Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży posiada dość bogaty księgozbiór, który obejmuje księgozbiór podręczny, literaturę popularnonaukową, literaturę piękną, książki sensacyjno-kryminalne, książki fantastyczne oraz nowości wydawnicze.

Księgozbiór podręczny zawiera m.in. bibliografie, słowniki, encyklopedie, informatory, kalendarze, monografie, opracowania różnych dziedzin wiedzy oraz książki o tematyce regionalnej i inne.

Gorąco zapraszamy do odwiedzania naszej Biblioteki w godzinach:

pn. – pt. 8.00 – 16.00

czw. – nieczynne

sob. 9.00 – 13.00

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Izabela Boszko
  • Data udostępnienia w BIP: 2003-06-26 13:55:26
  • Informacja zaktualizowana przez: Marcin Pieniążek
  • Data ostatniej aktualizacji: 2020-01-22 16:05:26
  • Liczba odsłon: 2575
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 2673100]

przewiń do góry